DELTA MKS - Základní povlak

Base Coat je nanášení vrstvy povlaku, která je v technologii DELTA-MKS extrémně slabá (průměrná tloušťka povlaku je 8–12 µm). Přesto se jedná o vysoce antikorozní povlak, žádaný v automotive průmyslu a dalších odvětvích. Výsledná barva je stříbrnošedá.

Nanášení probíhá na neelektrolytickém principu, a to pomocí namáčení metodou Dip-Spin nebo ručním nástřikem. Povlakovací hmota obsahuje zinkové mikrolamely. Jedná se o množství navzájem provázaných malých vloček zinku a hliníku, které jsou rozptýlené v anorganickém pojivu.

Tato technologie zajišťuje prevenci před vodíkovou křehkostí materiálu, takže je velmi vhodná pro pružiny.

Po aplikaci vrstvy Base Coat následuje vytvrzení povlaku. Probíhá v průběžných pecích za teplot, které se liší v závislosti na druhu aplikované povrchové úpravy, v rozmezí 180–250 °C.

Delta Tone

Anorganický mikrovrstevný systém s katodickou ochranou povrchů, elektricky vodivý (např. pro EC povlaky), s vysokou ochrannou účinností při testu v solné mlze podle ISO 9227, ASTM B 117-73 a DIN 50021. Barva – stříbrná.

Delta Seal

Organický mikrovrstevný systém. Organický finiš, určený zejména pro ocelové podklady upravené povlakem DELTA-TONE, hliník nebo nerezavějící ocele. DELTA-SEAL slouží mj. k barevnému označení povrchů, snižuje a stabilizuje součinitel tření, podstatně zvyšuje výsledky zkoušek v solné mlze při Kesternichově testu dle ISO 6988 a dobře chrání vůči kontaktní korozi. Zpomaluje vznik bílé rzi. Základní barva je stříbrná a černá, ale ve zvláštních případech je možná též červená, světle modrá, tmavě modrá, zelená, světle šedá, okrově hnědá a ořechově hnědá. Typy DELTA SEAL GZ jsou určené pro povlakování závitových dílů a k regulaci a snížení tření obsahují mikrojemné mazivo PTFE.

Delta Protekt KL100

Je zlepšeným vývojovým typem mikrolamelového povlaku DELTA-TONE 9000. Při tloušťce povlaku cca 10 mikrometrů lze tímto typem bez CrVI povlaku dosáhnout korozní odolnosti vůči červené rzi, při zkoušce v solné mlze až 600 hodin. Vyšší je též odolnost vůči tvorbě bílé rzi. Vytvrzování povlaků se provádí při teplotě 180–240 °C.

Delta Protekt KL120

Delta Protekt KL120 je vylepšená verze základního antikorozního povlaku na principu lamelového zinku. Neobsahuje těžké kovy a díky tomu vyhovuje příslušným evropským směrnicím.

Delta Protekt KL130

Delta Protekt KL130 je dalším typem základního antikorozního povlaku na principu lamelového zinku technologie DELTA-MKS. Od ostatních povlaků se liší odstínem, který je tmavě šedý (Dark grey). Je proto vhodný jako podkladový povlak pro následné pokrytí vrstvou Top Coat, protože minimalizuje riziko prosvítání stříbrné barvy.